בפוסט זה אעסוק בהרחבה על סוגי הנעליים השונות בברייקדאנס ובריקוד רחוב בכלל ומדוע כדאי להשתמש בסוגים מסוימים על מנת למנוע פציעות וחבלות ואילו נעלים אחרות יהיו גמישות יותר או קלות יותר.

 

קודם כל, לפני שאדבר על נעליים אדגיש כמובן שבסופו של דבר אתם אלה שצריכים לנעול את הנעליים האלו ומה שנוח לי לא בהכרח יהיה נוח לכם, ולכן הכל כאן בגדר המלצה בלבד, מתוך הניסיון האישי שלי…

 

אני אחלק את סוגי הנעליים לנעליים רכות יחסית ולנעליים קשות:

 

הסיבה שצריך נעליים רכות היא מכיוון שהן קלות יותר וגמישות יותר-  לדוגמא הנעליים שלי- אדידס גוד איר (Adidas Good year)- מתאימות בעיקר לעבודה על הרצפה בברייקדאנס כי השפיץ שלהן רך ומאפשר תנועה חלקה על הרצפה וירידה מהירה מעמידה לרצפה ( מטופרוק לפוטוורק)

 

אנחנו נשתמש בנעליים קשות כאשר לא חשוב להגיע מהר לרצפה אלא לזוז הרבה עם הנעליים על הרצפה ופחות עם הידיים ( כמו קראמפ, סי-וולק ואחרים שנעשים בעמידה בלבד כמעט).  יש כאלה שיעדיפו נעלי עבודה דוגמת Catarpillar ואילו אחרים נעליים שיש להן רק שפיץ קשה כמו האדידס סופר סטאר.

 

בסופו של דבר הכל תלוי במה אתם רוצים לעשות.

 

הנה רשימה של נעליים שונות המתאימות ספציפית לברייקדאנס:
1.
 Adidas- Superstar
2. 
Puma- suede
3. 
Converse- Allstars
4. 
Adidas- Good year
5. 
Nike – Vandals
6. בגדול נעלי אדידס הן הטובות ביותר לדעתי ויש גם חלופות דומות אצל נייק וריבוק.
7. נעלי כדורסל ( למרות שיש הרבה שלא יסכימו איתי בנושא זה)

 

נעליים קשות לסגנונות רחוב בעמידה (קראמפ, סי-וולק, קלאונינג וכו’):

Caterpiller- Colorado .1 

Timberland .2 למינהן

  1. נעליים עם תמיכה חזקה לקרסול ( בגלל הקפיצות המסיביות- זה גם נותן הרגשה יותר טובה לרקוד ככה)

 

אם אתם עדיין צריכים עזרה בלבחור נעליים טובות לברייקדאנס, צרו עמי קשר ואשמח לענות על שאלות.


אני רוצה לשתף אתכם בחוויה חיובית שעברתי לאחרונה. בקיץ האחרון יצא לי להדריך 
סדנת ברייקדאנסלנבחרות התעמלות הקרקע של מכבי ירושלים. החבר’ה האלה היו ממש מעולים ורואים שהם מתאמנים המון בשביל להגיע להישגים שלהם. מתוך הסדנא הזאת פיתחתי את מה שחלקכם כבר שמע בשיעורים שלי וזה משולש הזהב בברייקדאנס. החבר’ה האלה בגילאי 10-15 הצליחו תרגילים שאני מלמד רק בשנה השנייה! מהשיעור הראשון! מכמעט הפעם הראשונה שהם ניסו את זה! מה אני מנסה לומר פה בעצם:

יש להם המון משמעת ומוסר עבודה וכמובן מוטיבציה להצליח במה שהם עושים.

 

זה מה שאני תמיד מנסה לפתח אצל כלל התלמידים שלי בשיעורים: מוטיבציה, משמעת ומוסר עבודה וכמובן יכולות גופניות כמו משולש הזהב: כוח, גמישות וקואורדינציה.

 

מי שיתמיד, יתאמן הרבה וישקיע יגיע לתוצאות מצוינות במשך זמן קצר יותר מאשר אלו שלא מתאמנים או שמתאמנים פחות.

התלמידים שישכילו להתחבר ביחד ל”קבוצות עבודה” קרי “קרוז” (Crews) , יגיעו לתוצאות משמעותיות ובזמן קצר יחסית בדומה לאותם תלמידי סדנת הברייקדאנס של נבחרות התעמלות הקרקע של מכבי ירושלים.

Leave a Reply