אתרי אינטרנט מומלצים לביבוי המתחיל

לאחרונה מלא תלמידים שלי שואלים אותי איפה אפשר למצוא חומר בעברית על תרבות ההיפהופ והברייקדאנס ואני נאלץ לענות כי אין הרבה אתרים שעוסקים בתרבות הביבוינג או ההיפהופ פה בארץ.
יש הרבה אנשים שעושים מלא אירועים ותחרויות ומוכרים כל מיני דברים שקשורים להיפהופ אבל אתר רשמי גדול עם חומר כתוב, הפניות לסרטונים אין משהו ממש מקצועי..
הדבר שיש בו הכי הרבה לינקים ובאמת רצון לתרום לקהילת הביבוינג וההיפהופ פה בישראל הוא האתר של 
צוות TFM. שמו של האחראי לאתר האינטרנט הוא ביבוי מיג’ט מבת-ים( אם אני זוכר נכון?) והוא העלה כמה כתבות שממש חשוב לקרוא ולהבין מה זה בכלל הדבר הזה שנקרא תרבות הברייקדאנס( האתר כרגע גם קצת מבולגן כנראה בגלל טעויות בקוד אבל אפשר להגיע למאמרים שכתובים שם), אבל זה ממש בקטנה לעומת מה שקורה בחוץ לארץ.. אני אתן דוגמא:


אתר נהדר מארה”ב שנקרא
http://www.bboy.org
שיש בו מערכת פורומים ענפה, הרבה מאמרים וביבויז ותיקים מאד מגיבים בו לשאלותיהם של ביבויז חדשים ותלמידי ברייקדאנס- בשפה האנגלית כמובן. אני ממליץ לתור את האתר ולמצוא בו עוד המון דברים מעניינים- החל מסרטונים, הזמנות לאירועים בינלאומיים מוזיקה ומערכת פורומים העוסקת בכל מה שקשור לביבוינג.


אתר ברייק אירופאי:
http://thebboyspot.com/
אתר נהדר שגם בו תוכלו למצוא המון מידע על תרבות הברייק והוא מתעדכן כל הזמן


אתר נוסף ומאד מעניין שבו יש גם חנות וירטואלית לרכישת די.וי.די, חולצות פאנקיות, לבוש פאנקי לברייק והיפהופ, המון סרטונים לצפייה ישירה, הדרכות מפי מובילים בתחום הברייק בעולם בכלל, ראיונות ועוד המון חבל לפרט כאן המון תשאירו לעצמכם משהו לראות באתר עצמו.. :-)אה… כתובת האתר כמובן היא:
http://www.bboyworld.com
וכמובן ערוץ היוטיוב המשותף של
bboyworld ו- ronatoune :
www.youtube.com/RONATOUNE


אתר עם מלא מאמרים וסיפורים( באנגלית) של ביבויז מובילים בחו”ל. חשוב מאד להכנס לפה ולקרוא מפעם לפעם את המאמרים שכותבים אותם ביבויז ואנשים שממש חיים את תרבות היהפהופ בהתגלמותה, בשביל להבין את הלך הרוח של תרבות ההיפהופ בימינו.
www.bboyinsyders.com


זהו בינתיים. כמובן שזהו לא סיקור של כל האתרים וקיימים עוד עשרות( אם לא מאות) אתרים שווים שאפשר למצוא בהם ולספוג קצת על תרבות הברייק- מאיפה היא באה מה עושים עכשיו בתחום בכל העולם וגם בישראל לפעמים( אנחנו בעיקר מייצגים את ישראל באמצעות הunstoppabullz crew– אבל כרגע לא מעבר לצערי)


הערה חשובה מאד!! בישראל קיימים מספר אתרי אינטרנט אשר מקדמים קבוצות פרטניות לאירועים/ בר מצוות או לא משנה… לעיתים קרובות אלה קבוצות שהוקמו אך ורק לצורך כך! ואין לראות בהן איזושהי סמכות להפצת תרבות, אני מדגיש, תרבות הברייק וההיפהופ האמיתי.. חפשו תרבות באתרים שמציעים לכם מגוון דעות ולא חומר פרסומי על קבוצה מסוימת שעשתה משהו ובגלל זה היא אלופת ישראל או משהו כזה…
לא אנקוב בשמות- אך לצערינו קיימות כמה קבוצות כאלה בישראל אשר רק עושות “אירועים” אך אף פעם לא מגיעות לתחריות ולא שולחות נציגים מטעמם, אז שימו לב לא להשתמש באתרים מסוג זה כמקור למידע מיהמן לתרבות הברייקדאנס. 

Leave a Reply